FORMULA 1 Vijesti

VN Australije: Vettel pobijedio Hamiltona

Njemački vozač prešao je vodećeg sa startne pozicije koji je svog novog suvozača Bottasa držao na odstojanju na trećem mjestu.

Hamilton je odlično startao s pole positiona, ali Vettel ga je od starta držao u vidu i prešao sekundu prije njegovog ulaska u boks u 17. krugu.

Britanac je i nakon odlaska u boks bio u prednosti, ali igra se okrenula u Vettelovu korist kad je Hamilton zapeo iza Red Bullovog Verstappena.

Nizozemčeva obrambena vožnja skupo je koštala Hamiltona kad se Vettel pojavio ispred obojice nakon odlaska u boks u 23. kugu.

Vettel je tad svoju prednost povećao na gotovo 10 sekundi ispred Hamiltona, 9.975 sekundi iza ciljne zastave.

Bottas je svog suigrača uhvatio nakon što je ovaj razočaravajuće zaostao desetak sekundi i ušao u cilj treći.

Kimi Raikkonen odvozio je mirnu utrku za Ferrari i završio na četvrtom mjestu, najbrže odvozivši predzadnji krug, dok mu je samo nakratko zaprijetio Verstappen.

Williamsov Felipe Massa završio je na šestom mjestu, posljednji od najboljih, a Sergio Perez sedmi.

Perez je prvo udario Daniila Kvyata na 10. zavoju u prvom krugu, a onda i drugog Toro Rossovog vozača Carlosa Sainza Juniora.

Kvyat je izuzetno dugo vozio na mekim gumama, ali izgubio je od suigrača Sainza Juniora nakon iznenađujuće kasnog drugog zaustavljanja.

Rus je završio deveti ispred Estebana Ocona, koji je osvojio prve bodove u svom debiju za Force India, nakon što je prešao Fernanda Alonsa.

Alonso je prvo bio 10., potom 11. iza Hulkeberga, a na kraju završio trku sa svojom McLaren-Hondom zbog problema s upravljanjem.

Španjolac je bio jedan od sedam vozača koji nisu završili utrku.

Prvi je bio Romain Grosjean, koji je u boks odveo i Haasa.

Njegov suigrač Kevin Magnussen udario je Marcusa Ericssona u prvom krugu, a onda je ponovno zaustavio i Haasa.

Bolid Red Bullovog Danieal Ricciarda odustao je na plolovici utrke nakon što mu je bolid na trećem zavoju otkazao.

Ericsson se nakon sudara s Magnussenom vratio u utrku, no odustao je neposredno prije Ricciarda. Williamsov Stroll i Renaultov Palmer također nisu završili utrku.