FORMULA 1 Vijesti

Hamiltonu pobjeda u Francuskoj i vodstvo u ukupnom poretku

Velika nagrada Francuske pripala je Mercedesovom vozaču, Lewisu Hamiltonu, koji je došao do svoje treće pobjede u sezoni i ukupno 65. u karijeri, a vratio se na vrh ukupnog poretka gdje sada vodi sa 14 bodova ispred Ferrarijevog Sebastiana Vettela.

Druga pozicija pripala je Red Bullovom vozaču, Maxu Verstappenu, dok je treći završio Kimi Raikkonen u Ferrariju.

Četvrtoplasirani je uz probleme s bolidom završio Daniel Ricciardo, a nakon dodira s Valtterijem Bottasom u prvom zavoju prvoga kruga i kazne od +5 sekundi kao peti završio je Vettel.

Iza Vettela su Kevin Magnussen u Haasu i Bottas u drugom Mercedesu, koji je nakon katastrofalnog starta uspio osvojiti bodove.

Osmo i devetoplasirani su timski kolege iz Renaulta, Carlos Sainz Jr. i Nico Hulkenberg, a deseto mjesto pripalo je izvrsnom Charlesu Leclercu, koji je startao kao osmi, ali nažalost nije mogao konkurirati za vrh.

Pet krugova prije završetka utrke, sa staze je nakon puknuća gume izletio Lance Stroll u Williamsu i odustao. Tada je uključen Virtual Safety Car (VSC), koji je pola kruga prije kraja utrke uklonjen.

Sljedeća utrka je Velika nagrada Austrije na Red Bull Ringu, koja nam je na rasporedu već za tjedan dana uz televizijski prijenos kvalifikacija i utrke na programu Arena Sport 2.

Ivan Vrhovec

Urednik MotorsportHR-a :) Započeo svoj novinarski put, daleke 2011. i očuvao ga sve do danas. Radio sam za razne medije, poput Auto90, GP1, srpski Sportissimo Rs, jednom ranije za MotorsportHR. Da, ovo je moj drugi put ovdje. :) Stekao sam iskustvo koje je neprocjenjivo i poznanstva koja su ostala i do dan danas, neka od njih su veoma čvrsta. :)