Automoto TCR Euro TOURING

TCR Italija, 1. utrka u Misanu

Nakon kasnog starta u sezoni i izostanka sa prve utrke TCR Italija Igor Stefanovski je nakon problema u slobodnim treninzima i kvalifikacijama na utrci odvozio izvrsnu utrku.

Sa kvalifikacija je krenuo u utrku sa posljednjeg mjesta te je tijekom utrke izvrsnom vožnjom i dobrom koridinacijom sa timom zauzeo na kraju izvrsno 4. mjesto no nakon kazne zbog pretjecanja sigurnosnog automobila završio je na 5. mjestu u poretku 1.utrke.

Prva utrka druge sezonske runde u Misanu završila je u znaku vozača Hyundai i30 N Target Competition na kraju spektakularnog duela sa Enricom Betterom, nositeljem pol-pozicije sa Audi RS3 Lms tima Pit Lanea i Erica Scalvinija tima DSG Nacionalni Cupra kup Scuderia del Girasole.

Jedan od favorita za pobjedničko postolje Salvatore Tavano a nakon što je preuzeo vodstvo u desetom krugu, morao je zaustaviti svoju Cupru zbog iznenadnog kvara, dok je drugi vozač Scuderia del Girasole tima, Matteo Greco, morao napustiti vodeću skupinu da a radi kontakta s Maxom Mugellijem.

Tuscan iz PRS Motorsport tima,nakon što je napustio borbu za postolje, oporavio se te izborio 13. mjesto, no nakon trkaćeg incidenta sa  Giuliettom Romea Ferrarija ipak je  morao stati  kada je bio sedmi na desetom krugu da bih na kraju završio 13.

Među velikim protagonistima za pobjedu, Matteo Bergonzini, završio je četvrti u ukupnom poretku nakon što je izrečena kazna  izvrsnom Mekedonskom vozaču Igoru Stefanovskom (Cupra) koji je prestigao sigurnosti automobila kada je bio u  povratku u utrku a nakon starta na zadnjeg mjesta zbog tehničkih problema u kvalifikacijama.