FORMULA 1 Vijesti

Verstappenu pobjeda, Ferrariju postolje i katastrofa za Mercedes na VN Austrije

Vozač Red Bulla, Max Verstappen pobjednik je današnje Velike nagrade Australije, ispred Ferrarijevih Kimija Raikkonena i Sebastiana Vettela. Mercedesov dvojac je odustao zbog problema s bolidima.

Hamilton je odlično startao u utrku i odmah je prestigao Bottasa, koji je u 13. krugu završio svoju utrku zbog problema s mjenjačem.

Nakon odustajanja Bottasa bio je aktiviran VSC (Virtual Safety Car) pa su Verstappen, Daniel Ricciardo, Raikkonen i Vettel otišli u pit lane na promjenu guma, dok je Hamilton ostao na stazi.

U 26. krugu Britanac odlazi u pit lane po nove gume i vraća se na četvrtu poziciju, ispred Vettela, koji ga nedugo zatim prestiže u izravnom dvoboju na stazi.

U 54. krugu odustaje Ricciardo zbog problema s mjenjačem.

U 64. krugu Hamilton odustaje i tada je već bilo jasno da će izgubiti vodstvo u ukupnom poretku.

Nakon odustajanja Hamiltona, Verstappen je bio vodeći, a slijedili su ga Raikkonen i Vettel. Na kraju je tim redosljedom i završila utrka.

Četvrti i peti su Haasovi vozači, Romain Grosjean i Kevin Magnussen. Grosjeanu su ovo prvi bodovi u ovoj sezoni.

Šesti i sedmi su Esteban Ocon i Sergio Perez u Force Indiji, a iza njih je Fernando Alonso u McLarenu.

Dok najboljih deset zatvaraju vozači iz Alfa Romeo Saubera, Charles Leclerc, koji je bez obzira na kaznu na startu završio kao deveti i Marcus Ericsson.

Red Bullovoj momčadi ovo je prva pobjeda na domaćem terenu, a Vettel je ponovno preuzeo vodstvo ukupnog poretka, njegova prednost sada iznosi jedan bod ispred Hamiltona (146-145), treći je Raikkonen sa 101. bodom.

U poretku konstruktora Ferrari je skinuo Mercedes za 10 bodova (247-237), treći je Red Bull sa 189 bodova.

Sljedeća utrka na rasporedu je već iduće nedjelje, a održat će se u Velikoj Britaniji na stazi Silverstone.

Ivan Vrhovec

Urednik MotorsportHR-a :) Započeo svoj novinarski put, daleke 2011. i očuvao ga sve do danas. Radio sam za razne medije, poput Auto90, GP1, srpski Sportissimo Rs, jednom ranije za MotorsportHR. Da, ovo je moj drugi put ovdje. :) Stekao sam iskustvo koje je neprocjenjivo i poznanstva koja su ostala i do dan danas, neka od njih su veoma čvrsta. :)