Air Race

Yoshihida Muroya pobjedio na Red Bull Air Race utrci u San Diegu

Na drugoj postaji Red Bull Air Race Svjetskog prvenstva za 2017.godinu u Nedjelju 17.04.2017.goidne,bilo je puno iznenađenja,budući da se nije ni jedno pobjedničko ime iz prve utrke u Abu Dabiju nije pojavilo na pobjedničkom postolju.Yoshihide Muroya iz Japana osvojio je pobjedu, dok je slovenski Peter Podlunšek bio drugi,treći je bio svjetski prvak Matthias Dolderer iz Njemačke.

San Diego, California (USA) – Na drugoj postaji Red Bull Air race prvenstva u San Diegu u Kaliforniji,pobjedu je i više nego zasluženo odnio Yoshihide “Yoshi” Muroya iz Japana.
Pred preko 40.000 navijača tijekom cijelog vikenda je dominirao na treninzima i kvalifikacijama te je Muroya završio i utrku sa dominacijom u “finalu”4 s vremenom od 58.529.
Dok je Petar Podlunšek imao gotovo dvije sekunde zaostatka sa
1:00.454, Slovenac je tako i zapanjila sve gledatelje u USA i širom svijeta time što je neočekivano osvojio drugo mjesto u svom prvom “finalu 4”.
Aktualni svjetski prvak Matthias Dolderer bio je treći nakon što je pogodio pilon i dobio kaznene sekunde a domaći Amerikanac Kirby Chambliss završio je na četvrtom mjestu .
S pobjedom i 15 bodova u svjetskom prvenstvu, Muroya je skočio za 10 mjesta u ukupnom poretku, te je na trećem mjestu iza Martina Šonke iz Češke (21 bodova) i Dolderera (16).
Rezultat je bio osobito značajan jer je sljedeća postaja ove sezone na Muroyinim “nebu” Chiba,u Japanu – gdje je prošle godine osvojio podsjetimo se svoju prvu pobjedu u utrci.

“Jako sam sretan. Imali smo vrlo teško vrijeme od otvaranja sezone u Abu Dhabiu,no mi već mjesecima jako radimo i priprememo se za nastavak sezone “,rekao je Muroya, također je i naglasio ”Moja ekipa i moja obitelj mnogo mi pomažu da budemo stabilniji i dosljedniji, i zahvaljujem im.Sljedeća utrka je u Japanu i biti će velika, i to je važan korak naprijed prema pobijedi u mojoj domovini.To ogroman pritisak za mene, no nadam se da će mo se svi skupa lijepo zabaviti. ”

U ranijoj trci dana, pobjednik Challenger Cupa iz 2016.godine Florian Bergér iz Njemačke osvojio je prvu Challenger Classovu pobjedu ove sezone.