EHC HILLCLIMB HR Brdo Vijesti

GORJANCI: BRDSKA UTRKA

Nakon subotnjeg promjenjivog vremena u Gorjancima i otkazivanja zadnjeg treninga, u nedjelju je vrijeme ipak bilo sunčano i omogućilo odlične vožnje vozačima te užitak gledanja posjetiteljima. Prema zbroju dviju vožnji najbrži je bio Talijani Federico Liber (Gloria C8P EVO), i tako ponovio uspjeh iz 2013. Drugo mjesto je osvojio prošlogodišnji pobjednik čeh Vaclav Janik (Norma M20FC), gotovo 3 sekunde iza pobjednika. Na najnižu stepenicu podija zakoračio je također čeh Petar Trnka (Norma M20FC).

Pobjednik Federico Liber

Prva vožnja bila je pravi maraton, jer je bilo nekoliko većih nesreća zbog čega je direktor utrke šest puta vadio crvenu zastavu. Prvo zastoj se desio već za vrijeme vožnje predvozača nakon što je prvak skijaških skokova Jurij Tepeš, potpuno razbio svoj Renault Megane Hatch Trophy 275. Srećom je Tepeš sa svojim suvozačem prošao bez posljedica te se može mirno pripremati novu sezonu skijaških skokova. Novi zastoj bio je zbog izlijetanja čeha Jiri Svobode (Norma M20), kada se moralo s ceste očistiti i proliveno ulje. Još jedno izlijetanje se dogodilo i favoritu s treninga švicarcu Tizianu Rivi (lija 92d), koji je, kako je sam rekao, zbog opetovanih prekida izgubio koncentraciju i nedugo nakon početka, izletio s ceste i završio utrku među drvećem.

Naši “dubrovački Mađari” su također nastupili u Gorjancima te je najbolje plasirani bio Laszlo Szasz na sedmom mjestu, i Hernady na ukupno 37-om mjestu. Domagoj Pereković i dalje ima problema sa svojim Mitsubishijem od 700-tinajk konja, te nije uspio završiti. U klasi povijesnih vozila dobar je bio i Zvonimir Župan koji je s Brozivićevom Renault peticom GT turbo, osvojio prve bodove.